Vilties desantas: JAV radijo transliacijos į Sovietų Lietuvą

EPUB

Pačioje Šaltojo karo pradžioje, vos nusileidus geležinei uždangai, turėjusiai izoliuoti į Sovietų Sąjungos gniaužtus patekusias valstybes, pradėtos radijo transliacijos ištisus dešimtmečius pavergtoms šalims buvo vienintelė vilties žinutė. Vilties, kad Jungtinės Amerikos Valstijos žino apie sovietinio režimo vykdomą politiką, kad nepritaria jai. Tiriant JAV radijo transliacijas į Sovietų Lietuvą, atskleidžiama radijo stočių, kaip politinio karo priemonės, svarba Šaltojo karo metais, informacijos kontrolės ypatybės ir tikslai, Laisvosios Europos radijo ir ,,Amerikos balso“ laidos kaip aktyvi Baltijos šalių aneksijos nepripažinimo politika, lietuvių išeivijos vaidmuo steigiant bei rengiant radijo laidas. Kaip buvo rengiamos radijo laidos, kokią informaciją siekė perduoti transliuotojai, kokį pėdsaką nuoseklus ir sistemingas informacijos iš Vakarų perdavimas radijo bangomis paliko Lietuvos visuomenės tautinės savimonės formavimosi ir pasyvaus pasipriešinimo režimui raidoje, kaip į masinį laidų klausymo reiškinį reagavo sovietinė valdžia ir į daugelį kitų klausimų rasite atsakymus šioje knygoje.