STEAMukas Šviesos karalystėje. Mokytojo ir mokinio knyga

Cover:
paperback
Format (height x width):

148 (mokytojo knyga) 88 (mokinio knyga)

MOKYTOJO KNYGA

STEAMukas, įgijęs gamtos mokslų pažinimo paslapčių iš buvusių kelionių (keliauta kitose knygelėse visais metų laikais), nusprendžia pasidomėti naujomis kelionėmis. Pirmiausia jis pasiklausė pasakų apie įvairias karalystes, tačiau visose jose trūko žinių apie gamtos mokslus, todėl STEAMukui buvo nuobodu. Labai norėjosi ko nors įdomesnio. Vieną kartą išgirdo, kad nuostabūs dalykai vyksta Šviesos karalystės pasaulyje, todėl susidarė maršrutą ir pradėjo kelionę sustodamas Spalvų šalyje, Veidrodžių ir šešėlių šalyje, Dirbtuvių šalyje ir Stebuklų bei iliuzijų šalyje.

MOKINIO KNYGA

Mokinio knygoje pateikiamos 36 skirtingos praktinės veiklos, kurias vaikai asistuojami mokytojo arba tėvų gali atlikti savarankiškai arba bendraudami su kitais vaikais grupelėse. Abiejų knygų pagrindinis veikėjas –robotukas STEAMukas kviečia vaikus kartu keliauti po skirtingas Šviesos karalystės šalis ir atlikti įvairiausius bandymus. Atvykęs į Spalvų šalį STEAMukas sužino, ką reiškia spalvų maišymas, atskleidžia juodos spalvos paslaptį, stebi vaivorykštę namuose, spalvas muilo burbule, įvairius atspalvius plunksnose, išsiaiškina, kodėl dangus yra mėlynos spalvos, o saulėlydžiai būna raudoni, susipažįsta su pikseliais ir ebru. Keliaudamas po Veidrodžių ir šešėlių šalį, STEAMukas atskleidžia veidrodžių atspindžių ir labirintų paslaptis, susipažįsta su šešėliu, nustoja jo bijoti ir išmoksta, juo pasinaudodamas, pasakyti, kiek valandų. Dirbtuvių šalyje STEAMukas pasigamina daug naudingų daiktų – periskopą, tamsiąją kamerą (camera obscura), šviestuvą, teleskopą, spektroskopą, dekoratyvinį sukutį. Gamindamas juos sužinojo, kaip lūžta šviesa – o juk įprastai to mes nematome. Atkeliavęs į Stebuklų ir iliuzijų šalį, STEAMukas išvysta daug paslaptingų reiškinių. Čia jis išmoksta pakeisti rodyklės kryptį, pradanginti monetą. Labai nustemba pamatęs, kad kartais vanduo yra nepralaidus šviesai, o kartais jis gali šviesti. STEAMukas įžiebia lemputę be elektros grandinės, stebi 3D hologramą ir Mėnulio raketą, supranta, kaip pamatyti skylę delne ir kaip animaciniuose filmukuose juda paveikslėliai. Galiausiai supranta, kad visos iliuzijos yra tik nežinojimo pasekmė, o kai pažįsti gamtos mokslų dėsningumus, sužinai, kad viskam yra atsakymai. Šie nedidelės apimties darbai skirti mokinių pasaulėvaizdžio formavimuisi, intelektualiai ir kūrybinei jų ūgčiai.

Mokytojo ir mokinio knygos parduodamos tik komplektu.