Bokštą gaubianti paslaptis. TV medijos radimasis Lietuvoje

Cover:
paperback
Format (height x width):

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesorius habil. dr. Žygintas Pečiulis ir Vilniaus universiteto leidykla pristato monografiją „Bokštą gaubianti paslaptis. TV medijos radimasis Lietuvoje“, kuria kviečia pažvelgti į televizijos pradžią, pirmuosius naujosios medijos žingsnius pasaulyje ir Lietuvoje. Monografija susideda iš trijų dalių. Pirmojoje apibūdinamas pasaulinis audiovizualinių technologijų raidos kontekstas. Antroji dalis skiriama technologinėms medijoms Lietuvoje. Na, o trečioji – pirmųjų Lietuvos TV dešimtmečių vaidybinių programų ir vaidybinių elementų turinčių programų analizei. Taip pat monografijoje analizuojama, koks galėjo būti teorinis ir praktinis pirmųjų TV darbuotojų pasirengimas. Be mokslinės literatūros, svarbiu tyrimo šaltiniu tapo archyvinė medžiaga, režisierių, aktorių interviu, prisiminimai, dienoraščiai, TV kritikos straipsniai.