Ugdymas(is) tvarumui. Šakaliukai ieško išminties epochose. Mokytojo knyga

Metodinės priemonės komplekto knyga mokytojui yra orientuota į suaugusį skaitytoją, norintį vaikus ugdyti ir šviesti tvarumo klausimais. Leidinį sudaro 30 temų, kuriose išsamiai atskleidžiamas tvarumo tikslų aspektas, lygiagrečiai parodoma, jog tvarumo galima mokyti per istorijos, literatūros, šiek tiek per menines ir geografines sritis. Siekiant naudoti konkrečias temas formaliojo ugdymo procese (pvz., istorijos pamokose), verta organizuoti integruotas pamokas, nes temos konstruotos remiantis integralumo su kitais dalykais principu. Taip pat pateikiama kiekvienos temos idėjų veiklai plėtoti tuo atveju, jei tema sudomina ugdymo proceso dalyvius. Metodinės priemonės komplekto knyga mokiniui yra skirta mokiniams, kad galėtų pagal kiekvieną temą atlikti rekomenduojamas užduotis ir taip labiau įtvirtintų žinias, gebėjimus, permąstytų ir reflektuotų tvarumo aspektus.