Kultura języka polskiego. Zmiany słownikowe w polszczyźnie mówionej na Litwie.

Polish
9786094592089

Mokymo priemonė „Kultura języka polskiego. Zmiany słownikowe w polszczyźnie mówionej na Litwie“ („Lenkų kalbos kultūra. Sakytinės lenkų kalbos Lietuvoje leksiniai pokyčiai“) skirta šiuolaikinės lenkų kalbos kurso (pažengusiems) pirmosios pakopos humanitarinių krypčių studentams. Pirmoje teorinių įžvalgų dalyje aprašomas šiuolaikinės sakytinės lenkų kalbos Lietuvoje oficialus ir neoficialus registras, nagrinėjama probleminius bendrinės (literatūrinės) lenkų kalbos mokymo klausimus, kylančius mokant žmones, kurių namuose vartojama kalba yra lenkų šiaurės paribio tarmė. Antrojoje praktinių klausimų dalyje pristatoma 12 įvairių temų, pvz. kalbos etiketas, jaunimo žargonas, namų kalba, tarmybės ir kitų kalbų skoliniai visuose kalbos lygmenyse.