Nuostabus laikas: penki „Ratilio“ gyvenimo dešimtmečiai

Cover:
hardback
Format (height x width):

Ši knyga – apie Vilniaus universiteto ansamblį „Ratilio“, kuris šiemet švenčia savo 50-metį. Tačiau ne tik apie jį. Per pasakojimą apie vieną iš seniausių Lietuvoje folkloro ansamblių skleidžiasi ir viso etnokultūrinio judėjimo istorija, ir netgi pačios Lietuvos virsmas iš sovietinės į laisvą valstybę. Kaip sovietiniais laikais pavyko įkurti režimo propagandos neskleidžiantį kolektyvą? Kaip žiūrovai reagavo į pirmą kartą ant scenos atliekamas sutartines ar advento dainas? Kaip dabar gerai žinomi instrumentų meistrai išmoko gaminti senąsias kankles, kurios Lietuvoje jau buvo beveik užmirštos? Iš kokių detalių rekonstruotas archeologinis kostiumas? Kaip ansambliečiai jautėsi sovietmečiu, pirmą kartą išvykę į užsienį, ir ką jautė dabartinis „Ratilio“ jaunimas Kazachstane, lankydamas tremtinių kapus? Šios knygos skaitytojai sužinos šiuos ir dar daug kitų dalykų.