Krikščionybė ir šiuolaikinė lietuvių literatūra

Kolektyvinė monografija nagrinėja krikščioniškųjų nuostatų ir vertybių raišką Nepriklausomos Lietuvos literatūroje (nuo 1990 m.): kokius klausimus šiuolaikinė lietuvių literatūra kelia krikščionybei, kiek šie klausimai yra nulemti tautos istorijos patirties, kuo šiuolaikinės lietuvių literatūros implikuojama krikščioniškoji savimonė yra savita Vakarų literatūros ir kultūros kontekste ir kuo ji šiam kontekstui artima. Knygos autoriai dr. Dalia Čiočytė (sudarytoja), dr. Asta Gustaitienė, dr. Dalia Jakaitė ir dr. Marijus Šidlauskas yra keturių Lietuvos universitetų mokslininkai, tyrinėjantys krikščioniškuosius literatūros kontekstus. Monografija atskleidžia trejetą šiuolaikinės lietuvių literatūros santykio su krikščionybe formų: tai tradicinis santykis (krikščioniškosios literatūros tąsa), ironiškasis santykis (iššūkis krikščionybei arba maištinga dievoieška) ir nauja, dabarčiai būdinga santykio versija – anoniminis krikščioniškumas. Pamatinė teorinė šios monografijos perspektyva yra literatūros teologija.
Knyga skiriama visiems, o pirmiausia – tiems, kurie domisi metafiziniu literatūros semantikos lygmeniu ir pasitiki literatūros prasme, įvardyta amerikiečių šiuolaikinės katalikiškosios literatūros tyrėjo Paulo Elie: mes skaitome literatūrą siekdami suprasti save ir savo vietą žemėje.