Ugdymas(is) tvarumui. Šakaliukų misija – Gamta. Mokinio knyga.

Metodinės priemonės komplekto knyga mokiniui yra skirta 5–8 klasių mokiniams, kad galėtų pagal kiekvieną temą atlikti rekomenduojamas užduotis ir taip labiau įtvirtintų žinias, gebėjimus, permąstytų ir reflektuotų tvarumo aspektus.

5–8 klasių mokiniai jau kelia itin kritinius klausimus savo gyvenime, todėl jiems svarbu suvokti pasaulį ne tik per gamtamokslinę kilmę, bet ir ieškoti atsakymų į ateities vizijas, kurios priklausys nuo jų – jei visuomenė keis savo veiksmus ir ketinimus, tikėtina, jog Žemės gėrybės liks ateinančioms kartoms. Žmogaus veiksmai antropoceno eroje sukelia sunkiai atitaisomas pasekmes planetai, todėl nuo mūsų visų priklauso darnūs tarpusavio santykiai, augalų ir gyvūnų išlikimas, visos ekosistemos gerovė – edukacijos paskirtis yra pažinti tvarumą ir mokytis jį plėtojančių veiksmų, kad jie taptų įpročiais, saugančiais, o ne žalojančiais planetą.