Ugdymas(is) tvarumui. Šakaliukai atblokuoja tvarumo kodus. Vaiko knyga

Metodinės priemonės komplektas (knyga mokytojui ir knyga vaikui) yra skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų mokytojams; studentams, kurie studijuoja pedagogiką ir ateityje dirbtų su vaikais ar tvarumo mokytų savo vaikus; vaikų tėvams (globėjams), kurie savo šeimos laisvalaikį norėtų organizuoti įdomiau ir įvairiapusiškiau; visiems besidomintiems tvarumo ir darnaus vystymosi problematika. Tvarumo tema populiarėja visame pasaulyje, dėl to integruoti parengtas temas į ugdymo(si) procesą verta – tai paįvairins, įprasmins, pagilins ir praplės turinį, pasaulio suvokimą ir augins kiekvieno vaiko atsakomybę už veiksmus.

Šio knygų komplekto idėja gimė siekiant vaikams atskleisti tvarumo principus, kurie gali būti pastebimi ir realizuojami kasdienybėje – kad tvarumas nebūtų nesuprastas, neatkoduotas, svetimas ir primestas terminas ar neįveikiamas gyvenimo būdas. Tvarumą pažindami įvairiais rakursais, galime dalį dalykų, procesų, gyvenimo būdo aspektų atgaivinti, tobulinti, plėtoti, kad būtų saugu ir gera gyventi. Kuo įvairiapusiškiau ir integraliau suvoksime mus supančią aplinką ir situacijas, kuo kritiškiau svarstysime atvejus, tuo kūrybiškesni būsime ir pozityvesnį poveikį turės mūsų veiksmai visuomenei ir gamtai.