Ugdymas(is) tvarumui. Šakaliukai ieško tvarumo lobių. Mokytojo knyga

Metodinės priemonės komplektas (knyga mokytojui ir knyga vaikui) skirtas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojams, studentams, kurie studijuoja pedagogiką ir ateityje norėtų dirbti su vaikais ar tvarumo mokyti savo vaikus, vaikų tėvams (globėjams), norintiems šeimos laisvalaikį praleisti įdomiau ir įvairiapusiškiau; visiems besidomintiems tvarumo ir darnaus vystymosi idėjomis. Tvarumo tema populiarėja visame pasaulyje, tačiau dažniausiai nagrinėjama tik iš aplinkosauginės ir ekologinės pusių – pamirštamos kitos svarbios tvarumo detalės.

Šio knygų komplekto idėja gimė siekiant vaikams ir jų esamiems bei būsimiems mokytojams (ir tėvams bei globėjams) atskleisti tvarumo principus, kurie gali būti pastebimi ir realizuojami kasdienybėje – kad tvarumas būtų lengvai suprantamas ir kuriamas. Užuot tvarumą apipynus mitais ir pramanytais sudėtingais aiškinimais, verta ieškoti, kas yra tvarumas mūsų kasdieniame gyvenime, kad kartu galėtume patirti džiaugsmingus atradimus ir padėtume ne tik planetai, bet ir žmonijos gerovei.