Skaityti kaip matyti. 10 priežasčių skaityti knygas skaitmeniniais laikais

EPUB

Ar skaitmeniniais laikais popierinių knygų skaitymas dar turi prasmės? Kam kankintis, skaitant storą romaną, kai galima pasižiūrėti serialą, panaršyti internete ar imtis kokio nors kito laisvalaikio praleidimo būdo? Šioje Liublijanos (Slovėnija) universiteto profesoriaus Mihos Kovačo knygoje rasite dešimt priežasčių pagrindžiančių skaitymo svarba ir įrodančių, kad skaitymas turi daug teigiamų „šalutinių poveikių“. Skaitydami knygas, platiname ir giliname žodyną, aštriname mintis, stipriname supratimo gebėjimus ir mokomės empatijos – visa tai sudaro „mąstymo savo galva“ pagrindą, veda į sėkmę bei laimę.

„Šiuolaikiniame pasaulyje neretai susiduriame su priešprieša – knyga arba kompiuteris. Tačiau, ko gero, yra visiškai kitaip. Tai ne priešprieša, o dvi skirtingos medijos arba du skirtingi langai, pro kuriuos galime žiūrėti į mus supantį pasaulį. Knygos autorius klausia: ar, supamas skaitmenines aplinkos, ką nors prarasiu, liovęsis skaityti popierines knygas? Aš į šį klausimą atsakyčiau: taip, nes, atsisakydamas popieriniu knygų, užversiu vieną langą į pasauli. Miha Kovačas pateikia kur kas daugiau atsakymų ir argumentų. Ir juos visus rasite šioje knygoje“, – Rimvydas Laužikas (Vilniaus universitetas).

„Suprantamai ir dalykiškai aprašyta knygų skaitymo nauda. Sunku nesutikti, kad knygų skaitymas – tai pačios tikriausios empatijos pratybos. Lietuvai pritaikyti pavyzdžiai, sklandi kalba ir žaismingas dėstymo stilius vieniems primins, o kitiems atvers knygų skaitymo grožį bei vertę“, – Viktoras Bachmetjevas (Vytauto Didžiojo universitetas).

Knyga priklauso knygų serijai „Vilniaus universitetas visiems“.

„Vilniaus universitetas visiems“ – tai Vilniaus universiteto leidyklos mokslo sklaidos knygų serija, skirta plačiam skaitytojų ratui. Universiteto mokslininkai, ekspertai, savo srities profesionalai rašo aktualiomis temomis apie įvairias gyvenimo sritis: politiką, išskirtines asmenybes, sveikatą, augintinius. Šios serijos knygos parašytos lengvu stiliumi ir tai jas daro patrauklias ne tik akademinei visuomenei, bet ir visai plačiajai visuomenei, vyresniųjų klasių moksleiviams, studentams, visiems, pasigendantiems išsamių, mokslu ir faktais grįstų žinių įvairiomis temomis.

Visos serijos knygos: https://www.knygynas.vu.lt/serija-vu-visiems