Bendrinės lietuvių kalbos statistinė struktūra: fonologijos dalykai

Monografijoje apibendrinami bendrinės lietuvių kalbos rišliu tekstų fonologinės statistinės struktūros tyrimai, atlikti per daugelį metų originaliomis kompiuterinėmis programomis. Pirmojoje dalyje analizuojami fonemų ir jų funkcinių klasių dažnumai; remiantis tų dažnumų analize sutvirtinama ir patikslinama tam tikrų balsinių segmentų fonologinė interpretacija. antroji dalis skirta skiemenų struktūrinių ir prozodinių tipų kiekybiniams santykiams. Prieduose pateikiami tiriamosios medžiagos pavyzdžiai ir du straipsniai, skirti šiaurės žemaičių fonemų dažnumams ir jais grindžiami smulkesnei tarmės klasifikacijai. yra anotacija anglų kalba ir platoka vokiška santrauka. Knyga skiriama įvairių specialybių filologams.