Daiktavardžių dūryba vokiškuose XVII–XVIII a. baltų kalbų žodynuose

Monografijoje ištirta daiktavardžių dūrybos sistema, paliudyta XVII–XVIII a. vokiečių–lietuvių ir vokiškuose latvių kalbos žodynuose. Darybinės sandaros ir semantikos požiūriu išanalizuoti Mažosios Lietuvos lietuvių kalbos sudurtiniai daiktavardžiai ir jų atitikmenys vokiškojoje žodynų dalyje ir Pabaltijo vokiečių kalbos sudurtiniai daiktavardžiai ir jų atitikmenys lietuviškojoje bei latviškojoje žodynų dalyse.

Pirmą kartą sistemiškai ištirta Mažosios Lietuvos lietuvių kalbos sudurtinių daiktavardžių kilmė. Skiriami originalūs dariniai ir kalkės, arba vertiniai, iš vokiečių kalbos. Preliminariai paliesta ir slavų kalbų įtaka, verta atskiro tyrimo. Knyga skiriama tiems, kurie domisi žodžių daryba ir ypač dūryba, baltų kalbų ir Pabaltijo vokiečių kalbos kontaktais.