Kas yra simbolinė logika

paperback
Format (height x width):
Sold out

Knyga sumanyta kaip išsamus įvadas į simbolinę logiką. Jam nereikia jokių ankstesnių logikos ar matematikos žinių ir apimamos visos įprastos temos iki pat daugiaviečių predikatų logikos su tapatybe.

Išplėtotos logikos sistemos egzistuoja nuo Aristotelio laikų (384-322 m. pr. Kr.), tačiau simbolinė logika daugiausia yra XX amžiaus išradimas. Logikoje simbolių pranašumai yra tokie patys kaip matematikoje: simboliais lengviau manipuliuoti, jie teikia efektyvias santrumpas ir leidžia vos pažvelgus pamatyti bendrą teiginio struktūrą. Vartojant simbolius galima dirbti su gerokai sudėtingesniais samprotavimais, ir tai logikai leidžia pasiekti daugiau, nei būtų įmanoma priešingu atveju. Ir iš tikrųjų, susiformavus simbolinei logikai, įvyko tikras šios srities žinių sprogimas, buvo padaryta stulbinamų atradimų, kurie be jos būtų neįmanomi.