Pozityvus protas: jo raida ir įtaka modernybei ir postmodernybei

Cover:
hardback
Format (height x width):

Knyga apie pozityvų protą, kurį daug kas būtų linkęs tapatinti su moksliniu ir priešinti metafiziniam, apie pozityvistinę filosofiją, jos ir jos palikimo reikšmę.

Knygoje nagrinėjama pozityvizmo raida nuo Davido Hume'o iki Rudolfo Carnapo, tos raidos vidiniai ir išoriniai veiksniai, tyrinėjamos skirtingos pozityvizmo formos ir aiškinami jo santykiai su kitomis filosofijos kryptimis, tiek palyginti artimomis, tokiomis kaip marksizmas, pragmatizmas, kritinis racionalizmas, analitinė filosofija, istorinė mokslo filosofijos mokykla, tiek ir tolimesnėmis, kaip kritinė teorija ir postmodernizmas. Joje ryškėja naujo, nestandartinio, pastarųjų trijų amžių filosofijos plėtros vaizdo kontūrai.

Knygoje analizuojama ne tik pozityvaus proto įtaka filosofijai, bet ir kitiems kultūros reiškiniams: gamtos ir socialiniams mokslams, teisei, literatūrai, dailei, architektūrai, politikai, religijai ir kasdieniam gyvenimui.

Pozityvizmas yra filosofijos kryptis, padariusi didžiausią poveikį specialiesiems mokslams. Knygoje daug dėmesio skiriama pozityvizmo įtakos socialiniams, taip pat ir politikos, mokslams analizei, nuodugniai nagrinėjamas pastaruosius kelis dešimtmečius juose vykstantis atkaklus metodologinis pozityvizmo ir postpozityvizmo ginčas.