EPUB

Studijoje „Rethinking Ecological Citizenship: The Politics and Practice of Care for the Environment“ ekologinis pilietiškumas analizuojamas kaip sąvoka, apimanti įvairias patirtis ir įgūdžius, kurie sudaro aplinkosauginio rūpesčio praktikų repertuarą. Pasitelkiant Andrew Dobsono (2003) ekologinio pilietiškumo sampratą, rūpesčio ir aplinkosaugos etiką, knygoje siekiama parodyti, kad šiuolaikiniai ekologinio pilietiškumo apibrėžimai neretai yra grindžiami klaidingomis įvairių praktikų sampratomis. Norėdami išspręsti šią problemą, autoriai pasitelkia Bourdieu (1990) „habitus“ sąvoką, kuri atskleidžia, kaip nusistovėjusios, įkūnytos praktikos funkcionuoja platesniame politiniame ir socialiniame lauke.

Antrojoje knygos dalyje analizuojami rūpinimosi aplinka praktikų atvejai Lietuvoje. Pirmu atveju, remiantis Vilniaus miesto daržų etnografiniu tyrimu, analizuojamas miesto daržininkystės fenomenas. Antruoju atveju, remiantis diskurso analizės tyrimu, analizuojama daugiametės šiukšlių tvarkymo akcijos „Darom!“ reprezentacija medijose.