Vilniaus imperatoriškasis universitetas mokslinės informacijos gniaužtuose (1803–1832)

Lithuanian, English, Polish, German
Cover:
hardback
Format (height x width):

Knygoje nagrinėjami Vilniaus imperatoriškojo universiteto (1803–1832) mokslinės informacijos poreikiai, tyrimų infrastruktūra, represinės cenzūros apraiškos ir bendruomenės lūkesčiai atveriant Europos mokslo žiniją. Imperinę visa apimančios kontrolės realybę, kurioje XVIII a. pabaigoje atsidūrė Vilniaus universitetas, atspindi „informacijos gniaužtų“ terminas. Tyrimu atskleista, kaip XIX a. pradžioje universitetas buvo įtrauktas į Rusijos imperijos mokslo infosferą.

Kartu skaitytojas knygoje ras publikuojamą archyvinį šaltinį, atskleidžiantį knygų ir kitų mokymo priemonių dovanojimų tipologiją ir dinamiką, aktualizuojantį atminties institucijose saugomas senojo Vilniaus universiteto vertybes. Mokslo istorijos ir paveldo studijų problematiką aprėpiantis tarpdalykinis darbas papildo XIX a. Lietuvos istorijos ir kultūros, Vilniaus universiteto, knygos ir skaitymo istorijos tyrimus.