Smegenų veninių ančių ir venų trombozės diagnostika ir gydymas

Mokymo metodinėje priemonėje apžvelgiami galvos smegenų veninių ančių ir venų trombozės epidemiologijos ir rizikos klausimai, pateikiami šiuolaikiniai diagnostikos ir gydymo metodai bei gairės, grafinis gydymo algoritmas, informacija pacientams. Galvos smegenų veninių ančių ir venų trombozė – klastinga galvos smegenų veninės kraujotakos liga, kurią atpažinti, teisingai diagnozuoti ir tinkamai gydyti dėl objektyvių priežasčių yra nelengva, be to, mokymo programose dažniausiai akcentuojami arteriniai insultai. Rizikos veiksnių profiliu, priežastimis, ligonių amžiumi ir klinikiniais požymiais galvos smegenų veninės sistemos trombozė gerokai skiriasi nuo arterinio insulto, o gydymo taktika nėra nusistovėjusi. Pati liga nėra dažna, didesnė dalis ja sergančių asmenų yra darbingo amžiaus (jaunesni nei 50 metų). Dėl šių priežasčių autorių parengta mokymo metodinė priemonė yra labai svarbi, reikšminga ir padės užpildyti informacijos lietuvių kalba spragą cerebrinių veninių trombozių srityje.

Knyga skiriama medicinos studentams, rezidentams, podiplominių studijų gydytojams.