Rekomenduojamos paros maistinių medžiagų ir energijos normos bei jų taikymas

Mokomojoje knygoje pateikiamos oficialiai Lietuvoje patvirtintos Rekomenduojamos paros maistinių medžiagų ir energijos normos, aptariamos maistinės ir biologiškai aktyvios medžiagos, jų šaltiniai. Remiantis Lietuvos gyventojų Nacionalinio 2013–2014 m. mitybos tyrimo duomenimis, apžvelgta Lietuvos gyventojų aprūpinimo pagrindinėmis maistinėmis medžiagomis, vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis situacija. Pateiktas kūno masės indekso ir mitybos subalansavimo vertinimas, nurodytos užduotys studentams.

Mokomosios knygos autoriai – Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto dėstytojai, mokslininkai, mokslinį darbą vykdantys mitybos ir visuomenės sveikatos srityse, Lietuvos ir užsienio spaudoje paskelbę mokslinių straipsnių, mitybos ir gyvensenos tematika parengę mokomųjų knygų įvairių studijų programų studentams.