XXI amžiaus pradžioje pasaulyje perceptyvioji dialektologija išgyvena antrąjį renesansą. Dar XIX amžiaus pabaigoje, norėdami suprasti ir paaiškinti kalbos variantiškumą, tyrėjai atkreipė dėmesį į paprastąjį tarminės bendruomenės narį – klausta apie vartojamą variantą.
Šios monografijos "Kalbos variantiškumas ir jo vertinimas perceptyviosios dialektologijos požiūriu: variantų ir vietų vaizdiniai" tyrimo aprėptis – 10 skirtingo kalbinio pamato tiriamųjų vietovių, daugiau nei 1400 jaunuolių verbalizuotis ir vizualizuotis kalbinės nuostatos. Perceptyviosios dialektologijos tradicijos požiūriu tai labai didelė imtis. Pirmą kartą Lietuvoje tyrimo medžiaga apdorota ne tik kokybiškai, bet ir kiekybiškai pritaikius šiuolaikinės dialektometrijos metodus.