Kvantinė mechanika

Kvantinė mechanika
Autoriai
Leidykla
Kalba:
lietuvių
Formatas:
PDF
Metai:
2019
Puslapių skaičius:
376
ISBN
9786094598654
4.48€

Kiekis

-
+

Fizikos šaka kvantinė mechanika atsirado tiriant elektronų judėjimą atomuose. Ji ne tik sėkmingai aprašė jų spektrus, bet ir išsiplėtė į daugelj kitų mikropasaulj tiriančių sričių: molekulių, kristalų, elementariųjų dalelių tyrimus. Pastaruoju metu ji sudaro populiarios nanofizikos pagrindą. Dabar sunku įsivaizduoti fiziką, kuris nesuprastų kvantinės mechanikos pagrindų, - ar nemokėtų spręsti paprasčiausių jos uždavinių.

Šis vadovėlis "Kvantinė mechanika" skirtas išmokyti studentą naudotis matematiniu kvantinės mechanikos aparatu, kartu supažindinti jj su neįprastomis jos sąvokomis ir padėti geriau suprasti mikropasaulio dėsnius.

Vadovėlio autorius profesorius Algirdas Matulis - fizikas teoretikas, aktyviai dirbantis kietojo kūno ir nanofizikos srityse, - nemažai laiko skaitė paskaitas Vilniaus, Vytauto Didžiojo bei Edukologijos universitetų fizikos fakultetų studentams, šių paskaitų pagrindu atsirasdavo knygos. Algirdas Matulis yra parašęs knygas Šiltųjų elektronų teorija (1990), Elektrodinamika (2001), Kietojo kūno fizika (2002), Kompleksiniai skaičiai ir funkcijos (2003), Pasakojimai apie aukštąją matematiką (2016), Hidrodinamika (2014), C, C++ ir OOP (2005), kurios sulaukė šiltų jo kolegų mokslininkų ir studentų atsiliepimų.

Komentarai

Parašyti komentarą

Norėdami palikti atsiliepimą prašome prisijungti arba registruotis