Vieno pasaulio negana. Parodos katalogas

Formatas:

Jėzuitų misijos Lietuvoje 450 metų jubiliejui paminėti skirtos parodos „Unus non sufficit orbis: Vieno pasaulio negana“ iliustruotas katalogas. Jį sudaro reikšmingi dokumentai, saugomi Vilniaus universiteto bibliotekoje – tai XVI–XIX a. rankraščiai, knygos ir kartografija, iliustruojantys Jėzuitų ordino misijų veiklą pasaulyje ir Lietuvoje. Parodos kataloge pateikta medžiaga atskleidžia įspūdingą jėzuitų veiklos geografiją ir pasiekimus: mūsų dienas pasiekė daug misionierių paliktų įvairiausių tolimų kraštų ir egzotiškų kultūrų, papročių, gamtos, istorijos tyrinėjimų, papildytų meistriškomis iliustracijomis. Išlikusių ir kataloge pateikiamų dokumentų, laiškų, biografijų dėka galime susipažinti su jėzuitų misionierių, kurie noriai veržėsi į dar nepažintą „Naująjį pasaulį“ ir dažnai paaukodavo savo gyvybes šio troškimo vedami, gyvenimo istorijomis ir veikla.