Tiurkų istorija ir kultūra Lietuvoje

Tiurkų istorija ir kultūra Lietuvoje
Autoriai
Leidykla
Kalba:
lietuvių, anglų, rusų, turkų
Viršelis:
kietas
Metai:
2014
Formatas (aukštis x plotis):
24,5x17,5
Puslapių skaičius:
400
ISBN
9786094594465
9.54€

Kiekis

-
+

„Tiurkų istorija ir kultūra Lietuvoje. Turks' history and culture in Lithuania" -  straipsnių rinkinys, parengtas pranešimų, skaitytų tarptautinėje mokslo konferencijoje, skirtoje 615-osioms totorių ir karaimų apgyvendinimo Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje metinėms, pagrindu.

Straipsnių rinkinyje spausdinami Baltarusijos, Izraelio, Lenkijos, Lietuvos, Tatarstano, Turkijos ir Ukrainos mokslininkų naujausi tyrimai apie Lietuvos totorius ir karaimus. Abi tautinės mažumos yra integrali buvusios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės visuomenės dalis, išlaikiusi savitus bruožus, bet taip pat patyrusi priimančios visuomenės sociokultūrines įtakas, šalia to – nuolat mezgusi ryšius su didžiuoju Rytų pasauliu ir sukūrusi LDK „mažąjį Orientą" su jo religinėmis ir kultūrinėmis formomis, skoniu ir spalvomis.

Akademiniam ir neakademiniam skaitytojui pateikiamą straipsnių rinkinį sudaro keturi teminiai skyriai: istorija; kalba ir tekstas; kultūrinis, religinis ir tautinis diskursai; šaltiniai.

Autoriai: Mehmet Aça, Hüseyin Durgut, Arie Yariv, Henryk Jankowski, Halina Kobeckaitė, Joanna Kulwicka-Kamińska, Diana Lavrinovič, Anetta Luto-Kamińska, Yücel Öztürk, Egdūnas Račius, Dmitry Sevruk, Dovilė Troskovaitė, Vahit Türk, Тамара Байрашаускайте, Александр Васильев, Марек М. Дзекан, Абдулхаким Кылынч, Чеслав Лапич, Галина Мишкинене, Дина Мустафина, Альфина Сибгатуллина, Ирина Сынкова, Диляра М. Усманова, Халил Ибрахим Уста, Томас Челкис, Борис Черкас, Юргита Шяучюнайте-Вербицкене.

Komentarai

Parašyti komentarą

Norėdami palikti atsiliepimą prašome prisijungti arba registruotis