Teorinė mintis nuo antikos iki šių dienų. Teorinės fizikos katedrai 75-eri metai

Formatas:

Knygoje pateikiama trumpa pasaulinės mokslinės minties nuo antikos iki šių dienų apžvalga. 2016 m. spalio 4 d. Vilniaus universiteto Teorinės fizikos katedrai sukanka 75-eri metai, todėl čia taip pat trumpai apžvelgiama teorinės minties, kurią puoselėti ir buvo šios katedros priedermė, raida. Siekiant pabrėžti pagrindines katedros vykdomų darbų kryptis, pateikiama medžiaga suskirstyta dešimties metų ar didesniais laiko tarpsniais. Kartu, norint parodyti katedroje vykdytus mokslinius darbus pasaulio mokslo raidos fone, pristatomi ir ryškiausi mokslo laimėjimai. Pabaigoje pateikiamas katedroje dirbusių darbuotojų sąrašas, kuriame trumpai apibūdinami jų moksliniai laimėjimai, ir pridedamos katedros darbuotojų parengtų pagrindinių vadovėlių ir monografijų viršelių nuotraukos.