Aiškinamasis geografijos terminų žodynas

Aiškinamasis geografijos terminų žodynas
Autoriai
Leidykla
Kalba:
lietuvių, anglų, rusų, vokiečių
Formatas:
PDF
Metai:
2021
Puslapių skaičius:
576
ISBN
9786090706572
16.19€

Kiekis

-
+

Geografų bendruomenei, aukštosioms ir bendrojo ugdymo mokykloms bei visai suinteresuotai visuomenei pateikiamas išsamus, profesionaliai parengtas „Aiškinamasis geografijos terminų žodynas“ yra pirmasis sisteminis tokios didelės apimties įvairių geografijos sričių terminų žodynas lietuvių kalba, parengtas bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija. Iki šiol tokio išsamaus, lietuvių kalbos reikalavimus atitinkančio ir atitikmenis anglų, vokiečių ir rusų kalbomis pateikiančio geografijos terminų žodyno nebuvo. Į jį sudėti 3 405 svarbiausi ir dažniausiai vartojami geografijos šakų terminai, atitinkantys dabartinį šio mokslo sistemos lygį. Žodynas išsiskiria savo sistemine sandara pagal svarbiausias geografijos sritis, suteikiančia jam specifinę edukologinę paskirtį.

„Aiškinamasis geografijos terminų žodynas“ turi dvejopą paskirtį. Pirmoji, tradicinė, jo paskirtis yra vartojamų ir vartotinų geografijos terminų pateikimas ir apibrėžimas. Antra vertus, jis turi ir specifinę edukologinę paskirtį, t. y. leidžia surasti terminus pagal geografijos mokslų sistemos sritis, tai labai svarbu mokantis geografijos mokykloje, studijuojant universitete, rengiant mokslinius darbus, straipsnius, mokymo priemones ir pan. Būtent ši, antroji, paskirtis lėmė sisteminę žodyno sandarą pagal svarbiausias geografijos sritis“ – teigiama žodyno įvade.

Žodynas yra skiriamas gamtos ir visuomenės geografinio bei gretimų sričių pažinimo ir krašto tvarkymo specialistams, aplinkos apsaugos darbuotojams, teritorijų planuotojams, studentams, mokytojams, mokiniams, geografijos mokymo priemonių kūrėjams, taip pat visiems, kurie domisi geografijos mokslu ir jo pasiekimais.

Sudarytojai: mokslinis redaktorius habil. prof. dr. Paulius Kavaliauskas, atsakingoji redaktorė prof. dr. Dovilė Krupickaitė (Chemijos ir geomokslų fakultetas), Lietuvos geografų draugijos prezidentė Genovaitė Kynė.


Komentarai

Parašyti komentarą

Norėdami palikti atsiliepimą prašome prisijungti arba registruotis