Žmonės, dokumentai, vaizdai. Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedra

Viršelis:
minkštas
Formatas (aukštis x plotis):

„Katedros įkūrimas susijęs su dekano funkcijomis. Būta daug gražių idėjų, bet reikėjo tapti Istorijos fakulteto dekanu, kad įkurčiau naują katedrą. Tuo metu gyvenome perversmų laikais, o toks laikas – tai didelis iššūkis. Du kartus nešiau pareiškimą, kad palieku dekano pareigas, bet abiem kartais suplėšiau atsisakymus. Katedra išaugo iš dekano patirties. Man įprastos istorijos nepakako. Man rūpėjo ne tiek istorinės epochos, kiek kitoks praeities suvokimo aspektas“, – yra sakęs prof. Alfredas Bumblauskas, o jos mintis knygoje „Žmonės, dokumentai, vaizdai. Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedra“ užrašė doc. dr. Eligijus Raila.

Taigi knygoje per prisiminimus, dokumentus ir vaizdus pateikiama pastarųjų 30 metų Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros istorija.