Bibliotheca Lituana V. Egodokumentika Aukštaitijos knygos kultūros kontekste

Bibliotheca Lituana V. Egodokumentika Aukštaitijos knygos kultūros kontekste
Autoriai
Leidykla
Kalba:
lietuvių
Viršelis:
kietas
Metai:
2018
Formatas (aukštis x plotis):
22,0x14,5
Puslapių skaičius:
272
ISBN
9786094599170
14.56€

Kiekis

-
+

Tęstinio leidinio „Bibliotheca Lituana" 5-ajame tome publikuojami 2017 m. kovo 22 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vykusios mokslinės konferencijos „Egodokumentika Aukštaitijos knygos kultūros kontekste" pranešimų pagrindu parengti straipsniai ir apžvalgos. Konferencija buvo skirta teoriniams ir praktiniams (ego)dokumentinės raštijos (laiškų, dienoraščių, atsiminimų, autobiografijų, atminimų albumų, silva rerum ir kt.) funkcionavimo, taip pat egodokumentinio paveldo, saugomo institucinėse saugyklose ir asmenų rinkiniuose, tyrimo, identifikavimo ir sklaidos problemoms.

Pranešimuose buvo pristatyti paveldo rinkiniai ir pavieniai objektai, taip pat nagrinėtos teorinės knygos kultūros ir dokumentinio paveldo tyrimų problemos, atkreiptas dėmesys į egodokumentikos tyrimus lokalinės istorijos kontekste, pateikti Aukštaitijos knygos kultūros metmenys.

Sudarytojai tikisi, kad tęstinio leidinio „Bibliotheca Lituana" V tome publikuojami darbai praturtins Lietuvos dokumentinio paveldo, atminties institucijų rinkinių raidos, sudėties ir vertės tyrimus naujomis įžvalgomis, prisidės prie paveldo komunikacijos ir tyrimų rezultatų sklaidos.


Komentarai

Parašyti komentarą

Norėdami palikti atsiliepimą prašome prisijungti arba registruotis