Istorija, kalba, suvokimas

Istorija, kalba, suvokimas
Autoriai
Leidykla
Kalba:
lietuvių
Formatas:
EPUB
Metai:
2018
ISBN
9786090704820
2.68€

Kiekis

-
+

1994 metais garsus JAV filosofas fenomenologas, Atėnų (Ohajo) universiteto profesorius Algis Mickūnas pirmąkart sugrįžo į Lietuvą ir nuo to laiko atvažiuoja čia kasmet. Jo paskaitų, pasisakymų seminaruose ar užstalės šnekų yra klausęsi, nė kiek neperdedant, tūkstančiai žmonių, jį „atranda“ ir juo susižavi vis nauji klausytojai. Daugybė yra su juo kalbėjęsi ne tiktai universitetų auditorijose, o kalba jis beveik išimtinai apie filosofinius dalykus.
Vis dėlto tie, kurie nori giliau pasinerti į A. Mickūno mąstymą, jo svarstomus dalykus ir jų nagrinėjimo būdus, neturi pasiduoti pagundai manyti, kad jie jau perprato, ką ir kaip šis autorius mąsto, o imti jo tekstus ir neskubėdami, kantriai narplioti jo minties gijas. Kartais jos būna plonytės ir raizgios, bet pasistengti įsigilinti visuomet verta. A. Mickūnas – vienas iš daugiausiai rašančių ir spausdinančių mūsų filosofų, jo knygų ir straipsnių lentyna vis ilgėja, atverdama naujus jo mąstymo plotus ir klodus.
Naujausioje knygoje Istorija, suvokimas, kalba nagrinėjamos Vakarų filosofinio mąstymo kolizijos, susijusios su istorinės sąmonės rastimi, raida ir plėtra iki pat mūsų dienų. A. Mickūnas sutelkia žvilgsnį į šią daugialypę problematiką, lemiančią dabartį ir, kiek pajėgiame įžvelgti, ateitį.
Arūnas Sverdiolas

Komentarai

Parašyti komentarą

Norėdami palikti atsiliepimą prašome prisijungti arba registruotis