Klasikinės japonų literatūros antologija

Klasikinės japonų literatūros antologija
Autoriai
Leidykla
Kalba:
lietuvių, japonų
Formatas:
PDF
Metai:
2022
Puslapių skaičius:
1181
ISBN
9786090706916
8.61€

Kiekis

-
+

Ši knyga – tai japonų raštijos panorama nuo seniausių laikų iki XX amžiaus vidurio. Kiekvienas į antologiją įtrauktas kūrinys pristatomas trumpu straipsniu ir papildomas išsamiais komentarais, suteikiančiais žinių apie Japonijos istoriją, geografiją, visuomenę, japonų kalbos raidą. Kadangi orientuojamasi ne tik į plačiąją auditoriją, bet ir į būsimuosius vertėjus japonologus, knygoje galima rasti klasikinės japonų gramatikos santrauką, terminų sąvadą, žodyninių straipsnelių, kitų priedų. Visi tekstai versti iš originalo kalbos (klasikinės japonų, šiuolaikinės japonų, klasikinės kinų), didžioji dauguma lietuviškai publikuojami pirmą kartą.

„Ši knyga sumanyta ir kaip vadovėlis, ir kaip klasikinės Japonijos literatūros pristatymas. Į literatūrą čia žvelgiama plačiąja prasme – tai kaip į skirtingų srovių, formų, stilių, žanrų chronologiškai atspindimą raštijos visumą, kuri tampa galingos ir turtingos japonų civilizacijos kūrimo liudijimu. Tarp persipinančių temų ir pasikartojančių motyvų nesunku bus pastebėti vis iš naujo piešiamus tai civilizacijai kelius tiesusių asmenybių portretus, vis iš naujo interpretuojamus svarbiausius šalies istorijos įvykius, vis iš naujo pateikiamus etapinių kultūros reiškinių vertinimus“, – teigia knygos autorė.

Elektroninėje versijoje veikia interaktyvus turinys, sukurtos vidinės nuorodos, – japoniškuose tekstuose (arba jų transkribuotuose variantuose) šios nuorodos padeda atpažinti gramatines formas arba žodžių reikšmes, o lietuviškame tekste ir rodyklėje spragtelėjus terminą, asmenvardį, vietovardį arba pavadinimą, skaitytojas nukreipiamas į tą eilutę arba knygos vietą, kurioje teikiama išsamesnė informacija apie pasirinktą objektą ar subjektą (į skaitytą puslapį sugrąžina komanda Alt + rodyklė kairėn).

 


Komentarai

Parašyti komentarą

Norėdami palikti atsiliepimą prašome prisijungti arba registruotis