Pod znakiem Orła i Pogoni. Polsko-litewskie związki naukowe i kulturowe w dziejach Uniwersytetu Wileńskiego

lietuvių, lenkų
Formatas:
DOI:

Su Erelio ir Vyčio ženklais. Lenkijos ir Lietuvos moksliniai ir kultūriniai ryšiai Vilniaus universiteto istorijoje. Sudarė ir redagavo: Irena Fedorovič, Miroslav Davlevič, Kinga Geben.

VU Filologijos fakulteto polonistų parengtame mokslinių darbų rinkinyje publikuojami analitiniai straipsniai, skirti lietuvių-lenkų kultūriniams ir moksliniams ryšiams, minint 450-ąsias Liublino unijos, 440-ąsias Vilniaus akademijos įsteigimo bei 100-ąsias Stepono Batoro universiteto atkūrimo jubiliejus. Lietuvos ir Lenkijos mokslo įstaigų literatūrologai, kalbininkai ir kultūros tyrinėtojai siekia atskleisti plačią šios problematikos panoramą pradedant XVI a. ir baigiant dabartiniu etapu. Rinkinį sudaro 5 teminės dalys: Abiejų Tautų Respublikos kultūrinis palikimas; Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės tradicija XIX amžiaus tyrinėjimuose; Stepono Batoro universiteto veiklos aspektai; Erdvės interpretacija XX ir XXI amžių perspektyvoje; Kultūrinio ir kalbinio paribio aspektai.