Studento įvadas Platono "Valstybei"

Ši mokymo priemonė skirta pradedančiam skaityti Platono „Valstybę“ – vieną reikšmingiausių Antikos filosofinio ir literatūrinio paveldo veikalų. Autorius tikisi, kad ji bus naudinga tiek žmogui, ketinančiam studijuoti „Valstybę“ savarankiškai, tiek dalyviams seminarų, kur šis skaitomas visas šio dialogo tekstas arba jo ištraukos. Tai didelės apimties, daugelį temų aprėpiantis kūrinys, todėl ypač svarbu parodyti jo sandarą, išryškinti jo minties dinamiką. Todėl didžiausią vietą užima „Valstybės“ turinio sinopsė, turinti plano elementų. Tokia turinio apžvalga, manome, būtų pravarti ne tik pasiryžusiam perskaityti kūrinį nuo pirmo iki paskutinio lapo, bet ir ištraukų skaityojui, norinčiam suvokti jų kontekstą.