Darbo rinkos politikos pagrindai

Šioje mokomojoje knygoje aptariami ir apibūdinami pagrindiniai darbo rinkos politikos elementai: gyventojų užimtumas, nedarbo problematika, darbo ekonominė ir sociologinė samprata, socialinio dialogo principai, darbo rinkos politikos priemonių analizė ir kt. Darbo rinkos politika sudaro prielaidas tam tikrais veiksmais ir priemonėmis daryti įtaką šalies ekonominei ir socialinei raidai, todėl nuo XX a. pradžios ji vis labiau lemia paskiros šalies vystymosi eigą. Knygoje supažindinama tiek su teoriniais darbo rinkos politikos aspektais, tiek ir pateikiama praktinių pavyzdžių, atskleidžiančių skirtingus darbo rinkos valdymo būdus, jų naudojimo prielaidas ir padarinius. Tikimės, kad knyga sudomins akademinę bendruomenę, socialinius mokslus studijuojantį jaunimą, taip pat bus pravarti verslininkams ir viešojo sektoriaus darbuotojams, organizuojantiems ir sprendžiantiems darbo rinkos politikos klausimus.

„Ši knyga svarbi ne tik kaip akademinės politikos veiksmas. Jos autoriai toliau nuosekliai formuoja ir įtvirtina strateginį socialinės politikos planavimą sureikšminančią akademinę tradiciją, kuri iš esmės ir sudaro šiuolaikines socialines politikos, kaip akademines disciplinos, branduolį. Tokios knygos reikia ne tik ideologinei pusiausvyrai atkurti ar vienminčių mokslininkų grupei sutelkti, bet ir viešosios politikos, kaip gebančios spręsti žmonių gerovės problemas, požiūriui tvirtinti.“

Arūnas Poviliūnas, profesorius, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto dekanas

„Darbo, kaip socialinio, ekonominio ir teisinio fenomeno, reikšmė neabejotinai didės ir XXI amžiuje, išgryninti veiklos modeliai vėl patirs neišvengiamu pokyčių. Darbo rinkos politikai, neatsiejamam kiekvienos valstybes socialines politikos elementui, kils skirtingų iššūkių įgyvendinant numatytus tikslus. Teikiama skaitytojų dėmesiui mokomoji knyga, parengta kompetentingo Lietuvos tyrėjų kolektyvo, sustiprins turimas žinias ir suteiks gebėjimų kritiškai vertinti ir drąsiai dalyvauti formuojant ir įgyvendinant šią politiką.“

Tomas Davulis, teisininkas,  Vilniaus universiteto profesorius

„Mieli skaitytojai ... Jūsų rankose tai, ko nemanėte esant. Atverkite šią knygą ir ženkite į trijų dimensijų – darbo, rinkos ir politikos – rūmą. Jo architektai – socialinės politikos dėstytojai – savo kurinį pavadino pagrindais. Kuklumas puošia, bet lai neklaidina – knyga pribloškia temų įvairove, problemų aprėptimi, klasikų idėjų ir Europos Sąjungos darbotvarkės aktualijų, teorijų ir reiškinių matavimo metodikų derinių. Ir visa tai lietuviškai. ... „Broliai seserys, imkit mane ir skaitykit ir tatai skaitydami permanykit“ – nėra ką pridurti, nes ir ši lietuviška knyga pirmoji.“

Romas Lazutka, profesorius, tikrasis Lietuvos mokslo akademijos narys