Literatūros (inter)medialumo strofos, arba Žodis ir vaizdas

Literatūros (inter)medialumo strofos, arba Žodis ir vaizdas
Autoriai
Leidykla
Kalba:
lietuvių
Formatas:
PDF
Metai:
2016
Puslapių skaičius:
376
ISBN
9786094596780
1.79€

Kiekis

-
+

Monografijoje svarstomi teoriniai ir praktiniai literatūros intermedialumo klausimai: kaip besiformuojančios literatūros intermedialumo studijos įprasmina medijos sąvoką, kokiu pagrindu tam tikri teksto aspektai siejami su konkrečia medija, kaip literatūra aktyvuoja su kitomis medijomis siejamus ypatumus ir efektus ir kaip galima analizuoti bei įreikšminti literatūros ir kitų medijų dialogą. Svarstomos problemos aprėpia ir kalbinio teksto vaizdingumo dimensiją, ir jo vizualumo aspektus – įvairias formas, kuriomis jis aktualizuoja skaitytojo(s) regą ir teksto sąveiką su kitomis medijomis.

Teorinė knygos dalis pristato naujausių intermedialumo tyrimų analitinę apžvalgą, ryškina esamas teorines ir metodologines spragas ir siūlo įmanomus problemų sprendimus bei analitinius įrankius, kurių galimybes ir ribas iliustruoja antroje knygos dalyje pateikiama tekstų analizė. Įprastinį literatūros ir vizualiųjų menų dialogo analizės objektą poeziją papildo prozos ir dramos kūriniai bei iš dialogo su literatūra atsiradę ir dialogą su ja mezgantys kino (novelės, romano ir scenarijaus ekranizacijų) tekstai.

Monografija skirta literatūros, kultūros, kino, dailės bei jų ryšių tyrėjams ir visiems, besidomintiems literatūros vizualumo ir (arba) vaizdingumo klausimais bei įvairiais literatūros dialogo su kitais menais aspektais.


Komentarai

Parašyti komentarą

Norėdami palikti atsiliepimą prašome prisijungti arba registruotis