Nelegalių knygų naudojimas Lietuvoje. Skaitytojų, autorių ir leidėjų požiūris

Formatas:
EPUB

Šioje tyrimo ataskaitoje, pasitelkiant kokybinius tyrimo metodus, analizuojamos nelegalių knygų naudojimo priežastys, pasekmės ir kiti aspektai iš trijų suinteresuotų grupių požiūrių – leidėjų, autorių ir skaitytojų.

Tyrimo dalyviai - autoriai, leidėjai, skaitytojai:

„Tai vienas pagrindinių veiksnių, kodėl mes pakeitėm profilį iš akademinės leidyklos. Buvo kopijavimo skyriai universitetuose, kurie aprūpindavo studentus atšviestomis knygomis. Vietoj 20 litų knygos knygyne jie atsišviesdavo už 5 litus. Tos švietimo kontoros net turėdavo paruoštas knygas ir atšviestus komplektus ir surasdavo, ko studentams reikia.“

„Lengva surasti ir atsisiųsti vos per kelias minutes.“

„Bet galų gale viskas susiveda į pavadinimų skaičių, kurį išleidžiam – nedidėja pirkimai ir apyvarta, mažėja naujų knygų.“

„Teigiamos pasekmės yra skaitomumo didinimas, jei jis skaito, tai kažkada ateis ir pirks.“

„Džiaugsmas, jei bent viena mano knyga taps masiniu piratavimo šaltiniu, aš būsiu labai patenkintas.“

„Kam mokėti, jei galiu gauti nemokamai?“

„Pasenę autorių teisių apsaugos modeliai netinka naujoms visuomenėms.“

„Jautiesi apvogtas.“

„Nieko nežinau apie baudas ir ar jos apskritai yra.“

„Atsisakyčiau skaitymo, nes neturėčiau tiek pinigų knygoms.“