Jašiūnų dvaras - kultūros židinys

Jašiūnų dvaras - kultūros židinys
Autoriai
Leidykla
Kalba:
lietuvių
Viršelis:
kietas
Metai:
2016
Formatas (aukštis x plotis):
27,0x21,5
Puslapių skaičius:
280
8.86€

Kiekis

-
+

Knygoje pristatoma intelektinė Jašiūnų dvaro istorija, prasidėjusi 1819 m., kai šį dvarą paveldėjo Vilniaus universiteto auklėtinis, rašytojas, istorikas ir bibliofilas Mykolas Balinskis. Čia gimė eilėraščiai, proza, publicistika. Čia M. Balinskis rašė ir didžiąją dvitomę Vilniaus miesto monografiją bei padėjo paskutinį tašką svarbiausiame savo veikale, skirtame senajai Vilniaus universiteto istorijai. Čia kaupė ir tvarkė medžiagą garsiausiai ir populiariausiai savo knygai Pamiętniki o królowej Barbarze, żonie Zygmunta Augusta (Atsiminimai apie karalienę Barborą, Žygimanto Augusto žmoną). Čia parašytos ir pirmosios mokslo recenzijos. Dvare rinkdavosi tuometinis literatūrinis elitas: poetai, prozininkai, mokslo darbų autoriai; būta ir didžiulės bibliotekos – maža jos dalis, kuri saugoma Vilniaus universitete, aptariama šiame leidinyje.

Knygoje išsamiai pristatomi Jašiūnų dvarininkai, jų palikuonys, taip pat dvaro kapinaitės, parkas. Aprašomi 1828 m., pastatyti dvaro rūmai, atlaikę 1830-1831 m. sukilimus, Antrąjį pasaulinį karą, valdžių kaitą, privatizavimą, jo anuliavimą, ne vieną restauravimo darbų pradžią ir čia pat jų pabaigą, kol galų gale 2015-ųjų m. rudenį atvėrė duris paveldo mylėtojams.

Leidinys gausiai iliustruotas Lietuvos archyvuose, muziejuose, bibliotekose saugomais paveikslais, fotografijomis, dokumentais, taip pat asmeninių archyvų nuotraukomis.

Komentarai

Parašyti komentarą

Norėdami palikti atsiliepimą prašome prisijungti arba registruotis